Pro L5130

Najnowsza technologia druku wielkoformatowego

Ricoh Pro™ L5130 to perfekcyjne rozwiązanie, pozwalające na poszerzenie oferty o produkcję wszelkich materiałów związanych z reklamą wizualną. Dzięki swojej unikalnej konstrukcji plotery te umożliwiają drukowanie na bardzo szerokiej gamie mediów, a poprzez zastosowanie głowić Ricoh GEN5 każdy wydruk to gwarancja najwyższej jakości. Głowice wykorzystują opatentowaną technologię ,,multidrop jetting”, która pozwala na druk kroplami o objętości zaledwie 5 pikolitrów, co przekłada się na doskonale płynną gradację kolorów. Urządzenie zostało dodatkowo wyposażone w czujnik automatycznej kalibracji oraz system automatycznego czyszczenia głowic.


Wewnętrzne i zewnętrzne zastosowanie

Plotery lateksowe Ricoh pracują z wykorzystaniem ekologicznych i wytrzymałych atramentów lateksowych, które są odpowiednie do zastosowań zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Odporność na działanie światła i wody sprawia, że wydruki nie blakną i zachowują swoją trwałość w stopniu porównywalnym do wydruków wyprodukowanych na urządzeniach eko-solwentowych.


Szeroki zakres zastosowań

Urządzenia wielkoformatowe Ricoh obsługują najszerszy zakres rodzajów mediów – od folii samoprzylepnych i transparentnych, przez papiery, winyle i tekstylia, po różne materiały wykorzystywane do POS/POP. Plotery te będą również doskonałym rozwiązaniem do szybkiego druku etykiet na żądanie. Wysoka prędkość druku oraz odpowiednio zaprojektowany układ suszący sprawiają, że wydruki są natychmiast gotowe do laminowania i cięcia bez czasochłonnego procesu dodatkowego suszenia.


Bezpieczeństwo i ekologia

Plotery Ricoh wydzielają znikomą ilość lotnych związków organicznych, co oznacza, że nie jest wymagana specjalna wentylacja miejsca pracy, przez co instalacja i użytkowanie są łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Informacje ogólne
Typ atramentu
Atrament AR (Aqua Resin) Ricoh Durable Latex drugiej generacjiTyp głowicy
Szybkie piezoelektryczne głowice drukujące Ricoh GEN5Szybkość drukowania - tryb 4 kolorów
6 pasów: 41,4 m²/h, 8 pasów: 28,9 m²/h, 12 pasów: 22,3 m²/h, 16 pasów: 13,8 m²/h, 32 pasy: 7,8 m²/h.Szybkość drukowania - tryb 4 kolorów + biały
6 pasów: 22,2 m²/h, 8 pasów: 16,9 m²/h, 12 pasów: 11,6 m²/h, 16 pasów: 7,8 m²/h, 32 pasy: 3,7 m²/h.Rozdzielczość
450 dpi, 600 dpi, 900 dpi, 1200 dpiWymiary (szer. x gł. x wys.)
3050 mm x 1000 mm x 1500 mmMasa
360 kgZużycie energii
Mniej niż 6000 W Uśpienie: mnie niż 5,35 W Wyłączenie: mniej niż 0,5 WIlość głowic
Trzy głowice w układzie schodkowymOprogramowanie do zarządzania drukiem
Colorgate PS10Zestaw atramentów
Kombinacje zestawu atramentów
tryb 4 kolorów (CMYK) tryb 4 kolorów (CMYK) + 4 x białyWielkość kropli
5 plPojemność atramentu
600 cm³ 1200 cm³Obsługa nośników
Media
Szeroki zakres obsługi mediów obejmujący cienko powlekany papier, papier syntetyczny, PET, plandeki, odporne na warunki atmosferyczne PVC, folie okienne, poliester i bawełnę.Maksymalna szerokość papieru
1361 mmMaksymalna szerokość mediów
1371 mmMasa mediów
55 kg lub mniejWysokość głowicy
1,8 mm (domyślnie), 2,3 mm, 2,8 mm, 3,8 mmUstawienie marginesu
Domyślne: 15 mm z każdej strony Min.: 5 mm z każdej stronyMetoda utrwalania
Grzałka (wstępna,druk,końcowa) + promiennik podczerwieniAkcesoria
Attention Light AL3000
lampa sygnalizująca status pracy urządzenia