Case study

Druk produkcyjny stanowi jeden z najważniejszych obszarów biznesowych dla Ricoh. Rozwijamy zarówno nasze systemy produkcyjne (na papier cięty i ciągły), szerokoformatowe jak i oprogramowanie, które pozwala na znaczne usprawnienie oraz automatyzację procesu produkcji. Poniżej znajdą Państwo przykłady naszych wdrożeń:

Zmiany zachodzące na rynku poligraficznym stanowią duże wyzwanie dla współczesnych drukarń zmuszając je do rozbudowywania i ulepszania oferty. Analiza potencjalnych kierunków rozwoju dla Wydawnictwa i Drukarni Nowiny wykazała duży potencjał rozszerzenia zakresu wykonywanych zleceń o prace niskonakładowe oraz druk wielkoformatowy.

Działalność: offsetowa produkcja wysokokanałowa

Wyzwanie: rozszerzenie oferty o prace niskonakładowe oraz druk wielkoformatowy

System: Ricoh Pro™ C7100X, Ricoh Pro™ 8110, Ricoh Pro™ L4130

Rynek na którym funkcjonuje firma charakteryzuje wysoki poziom konkurencyjności, a sukces zależy w dużej mierze od jakości oraz możliwości realizacji unikatowych i efektownych projektów. Dlatego tak ważna jest wszechstronność wykorzystywanych przez firmę systemów druku. Z punktu widzenia biznesowego ogromne znaczenie ma również szybki zwrot z inwestycji i obniżenie kosztów związanych z produkcją. Te czynniki odegrały bardzo istotne znaczenie podczas podejmowania decyzji o zakupie nowego systemu druku.

Działalność: obróbka papierów ozdobnych fakturowanych i metalizowanych

Wyzwanie: szybka realizacja niestandardowych i skomplikowanych zleceń

System: Ricoh Pro™ C7100X

Drukarnia realizuje wydruki wielkoformatowe w technologii cyfrowej, posiada flotę do druku cyfrowego i offsetowego, profesjonalną introligatornię oraz studio graficzne. Z perspektywy biznesowej bardzo ważnym czynnikiem, który zadecydował o wyborze nowej maszyny była chęć rozszerzenia oferty i uelastycznienie procesu produkcyjnego, szczególnie w pracach wymagających bardzo dobrego odwzorowania barw.

Działalność: wielkoformatowy druk w wysokiej jakości (obrazy, znaki, piktogramy)

Wyzwanie: rozwój oferty, podniesienie jakości wydruków, druk ostrych i wyrazistych barw

System: Ricoh Pro™ L4160

Rosnące oczekiwania wobec zakładów poligraficznych działających na rynku wydawniczym podnoszą również poprzeczkę dla nowoczesnych systemów druku. W związku ze specyfiką swojej produkcji, MCP szukało wszechstronnego, wydajnego rozwiązania, które będzie oferowało duże możliwe obciążenie miesięczne. Bardzo istotna dla firmy była również możliwość szybkiej realizacji zleceń i zapewnienie odpowiedniego poziomu opłacalności produkcji.

Działalność: główna część produkcji to realizacja zleceń dla rynku wydawniczego

Wyzwanie: szybka realizacja niestandardowych i skomplikowanych zleceń

System: Ricoh Pro™ C9100

Cały proces produkcyjny, w tym również personalizowanych opakowań na swoje produkty drukarnia realizuje wewnętrznymi siłami. Początkowo korzystano z urządzeń z pogranicza maszyn biurowych i produkcyjnych. Wraz z rosnącą liczbą klientów produkcja na tego typu rozwiązaniach okazała się zbyt kosztowna, nie pozwalała też na realizację nadruków na szerokiej gamie mediów, co wiązało się z koniecznością korzystania z usług drukarni zewnętrznych.

Działalność: produkcja małych i średnich nakładów płyt CD/DVD/BD, broszur, niskonakładowych czasopism

Wyzwanie: szybsza obsługa zleceń, możliwość korzystania z mediów offsetowych, uzyskanie wyższej jakości i zrezygnowanie z korzystania z substytutów

System: Ricoh Pro™ C9110

Decyzja o zakupie nowych systemów często opiera się na konieczności rozszerzenia zakresu realizowanych prac, potrzebie skrócenia czasu produkcji oraz optymalizacji kosztów. PrintGraf do tej pory skupiał się na poligrafii akcydensowej, ale w związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi realizacji szerszej gamy projektów firma zdecydowała się powiększyć swój park maszynowy o urządzenie wielkoformatowe.

Działalność: poligrafia akcydensowa (wizytówki, ulotki, broszury i gazetki reklamowe)

Wyzwanie: rozszerzenie działalności o druk plakatów, banerów, roll-up’ów, fototapet

System: Ricoh Pro™ L4160

Firma działa na bardzo konkurencyjnym rynku. Swoją pozycję zawdzięcza przede wszystkim przemyślanym decyzjom biznesowym i otwartości na nowe technologie. Nieustannie szuka innowacyjnych rozwiązań, które usprawnią produkcję, zarówno pod względem efektywnościowym, jak i jakościowym, dlatego zdecydowała się unowocześnić swój park maszynowy.

Działalność: broszury klejone i szyto-klejone, oprawy twarde całopapierowe i całopłócienne, broszury spiralowe oraz szyte drutem, fotoksiążki

Wyzwanie: rozszerzenie zakresu realizowanych prac, skrócenie czasu produkcji, optymalizacja kosztów

System: Ricoh Pro™ C9110